Článok prebratý zo serveru www.vivarista.sk


Policajná razia v nemeckých sídlach a pobočkách Greenpeace

Článok zo sekcie Aktuality

obrázok Z iniciatívy generálnej prokuratúry v Berlíne nemeckí policajti prehľadali pri celoštátnej razii celkove 29 kancelárií ochranárskej medzinárodnej organizácie Greenpeace na celom území spolkovej republiky.

Dôvodom bolo, že organizácia podľa prokuratúry na sklonku júna pri protestnej akcii v hlavnom meste, kde pri Stĺpe víťazstva rozliala 3500 litrov farby, ohrozila bezpečnosť účastníkov cestnej premávky. Farbivo viedlo k pádom istej cyklistky a motocyklistu. Informácie priniesol Západonemecký rozhlas (WDR).

Hovorca Greenpeace Christian Bussau však zdôraznil, že organizácia urobila maximum pre zaistenie bezpečnosti v spomínanej lokalite, kde popri varujúcich aktivistoch umiestnila aj tabule s varovným textom.

Popri sídlach Greenpeace v Berlíne a Hamburgu a priestoroch jej pobočiek v ďalších miestach došlo aj k domovým prehliadkam v súkromných bytových priestoroch, napríklad v Bambergu či v Halle.

Cieľom policajnej razie bolo podľa generálnej prokuratúry zistiť, kto sa na inkriminovanej akcii podieľal. Ochranári už avizovali, že sa proti vyšetrovaniu budú brániť právnymi prostriedkami.

Il.foto: news4europe.euŠéfredaktor | 8.11.2018 14:43 | 0 komentárov | 443x


Dátum: 22.5.2019 23:12:09
URL článku: http://www.vivarista.sk/m/clanky/9295