Článok prebratý zo serveru www.vivarista.sk


V Humennom pomáhajú prírode

Článok zo sekcie Aktuality

obrázok Až šestica hotelov pre hmyz v uplynulých dňoch pribudla vďaka Technickým službám mesta Humenné na mestských trávnatých plochách. Stalo sa tak v zmysle súčasných trendov udržania prírodnej rovnováhy, tiež aj v rámci environmentálnej výchovy.

Ako uvádza mesto Humenné, hotely pre hmyz našli svoje útočisko zatiaľ na nepokosených plochách. Tu ich osadili pracovníci Technických služieb. Súčasný trend bežných európskych miest podporuje snahu lepšie porozumieť fungovaniu prírody. "Prospešný hmyz potrebuje našu lásku, je to svojím spôsobom náhrada prirodzeného prostredia. Trávnaté plochy sa stanú zaujímavejšie, pričom samotné staranie sa o hmyz môže byť terapeutická aktivita pre malých i veľkých. Trávnaté plochy na sídliskách budú naďalej pravidelne ošetrované a kosené," dodáva Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Hotely pre hmyz si pracovníci Technických služieb od počiatočného návrhu až po „stavbu“ vyrobili sami. V meste Humenné celkovo nájde svoje využitie až 6 hmyzích hotelov. Ak sa tento nápad a iniciatíva osvedčia, stretnú sa s pozitívnou odozvou u obyvateľov mesta, určite sa ich počet v budúcnosti zvýši.

(šč), VIVARISTA.sk
foto: www.humenne.skŠéfredaktor | 16.5.2022 17:46 | 0 komentárov | 199x


Dátum: 3.7.2022 20:00:29
URL článku: http://www.vivarista.sk/m/clanky/12944