Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

V Humennom pomáhajú prírode

Až šestica hotelov pre hmyz v uplynulých dňoch pribudla vďaka Technickým službám mesta Humenné na mestských trávnatých plochách. Stalo sa tak v zmysle súčasných trendov udržania prírodnej rovnováhy, tiež aj v rámci environmentálnej výchovy.

Ako uvádza mesto Humenné, hotely pre hmyz našli svoje útočisko zatiaľ na nepokosených plochách. Tu ich osadili pracovníci Technických služieb. Súčasný trend bežných európskych miest podporuje snahu lepšie porozumieť fungovaniu prírody. "Prospešný hmyz potrebuje našu lásku, je to svojím spôsobom náhrada prirodzeného prostredia. Trávnaté plochy sa stanú zaujímavejšie, pričom samotné staranie sa o hmyz môže byť terapeutická aktivita pre malých i veľkých. Trávnaté plochy na sídliskách budú naďalej pravidelne ošetrované a kosené," dodáva Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Hotely pre hmyz si pracovníci Technických služieb od počiatočného návrhu až po „stavbu“ vyrobili sami. V meste Humenné celkovo nájde svoje využitie až 6 hmyzích hotelov. Ak sa tento nápad a iniciatíva osvedčia, stretnú sa s pozitívnou odozvou u obyvateľov mesta, určite sa ich počet v budúcnosti zvýši.

(šč), VIVARISTA.sk
foto: www.humenne.sk

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 16.5.2022 17:46 | 0 komentárov | 203x


www.aquabooks.cz zoochov.cz