Článok prebratý zo serveru www.vivarista.sk


Bojnické Vivárium sa rozšírilo o nové zaujímavé druhy

Článok zo sekcie Teraristika

obrázok Chovateľský úsek vivária Národnej Zoo v Bojniciach zaznamenal v tejto sezóne premiérove odchovy mláďat u dvoch druhov. V prvom prípade ide o felzumy veľké (Phelsuma grandis), ktoré pochádzajú z tropických lesov Madagaskaru. Tieto denné gekóny sa vyznačujú nádherným žiarivo zeleným sfarbením. V chovateľskom zázemí má zoo zatiaľ 5 mláďat.
Po viac ako 20 rokoch sa rozmnožili aj škorpióny, konkrétne škorpión Petersov (Heterometrus petersii). Tento druh patrí s dĺžkou asi 15 cm medzi väčšie druhy, a jeho jed nie je pre človeka nebezpečný. Obýva vlhké lesy v juhovýchodnej Ázií, najmä vo Vietname. Starostlivá matka nosí prvé týždne mláďatá na chrbte. Mláďatá oboch druhom sú umiestnené dočasne v zázemí.

Do expozície vivária pribudli aj dva nové druhy žiab a jeden druh hada. Lietavky ušaté (Polypedates otilophus), rosničky čiernoškvrnné (Trachycephalus nigromaculatus) a vzácne veľhady madagaskarské (Acrantophis madagascariensis) zoo obdržala darom od lotyššskej Zoo Riga. Návštevníkom ich bojnická zoo bližšie predstaví v priebehu augusta.

Zdroj: zoobojnice.sk
Il. foto: ReptileTalk NETŠéfredaktor | 19.7.2018 10:38 | 0 komentárov | 265x


Dátum: 18.2.2019 12:49:41
URL článku: http://www.vivarista.sk/m/clanky/8768