Článok prebratý zo serveru www.vivarista.sk


Sankt Pölten - mekka teraristov

Článok zo sekcie Reportáže

obrázok Sankt Pölten (skrátene St. Pölten, česky Svatý Hypolit) je štatutárne mesto a zároveň hlavné a najväčšie mesto rakúskej spolkovej krajiny Dolné Rakúsko ležiace v nadmorskej výške 267 m n. m. Ale pre teraristov je to nepísaná mekka, ktorá ponúka priam nepredstaviteľné množnosti nákupu živočícha do akvária, terária či insektária.
...Naša mikrododávka, ktorú láskavo poskytlo vedenie Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave, si to šinula po upršaných cestách smerom viac než jasným. V nedeľu sa v St. Pöltene v čase od 10.00 do 16.00 hod. konala veľká burza EXOTICA Terraristikbörse. A tú sme si nemohli nechať len tak ujsť. Veď vidieť na vlastné oči to obrovské množstvo teraristov, predajcov i kupujúcich, ktorí sa sústredili na ploche viac ako 6000 m2 a na viac než 1200 metroch predajných miest, stretnúť tam priateľov z Rakúska, Maďarska, Slovenska, Čiech, Nemecka či Holandska, nakúpiť si druhy obojživelníkov, plazov, hmyzu, pomôcok, kníh od výmyslu sveta sa nenaskytne každý deň.
Nemá význam tu uvádzať, čo všetko sa dalo vidieť a aj kúpiť, ten zoznam by nemal konca kraja, no jedno sa i teraz potvrdilo priam vrchovato: ísť na takúto akciu so stovkou eur vo vrecku je šialenstvo. Alebo, ak chcete, tak i sebatrýznenie.
Poďme sa radšej spoločne poprechádzať po desiatkach snímkov od fotografa Juraja Zaťka. Tie síce neodhalia celú škálu ponuky (to sa ani nedá), ale aspoň nás navnadia na ďalší termín tejto burzy, ktorý je 6.3.2011.
Dovidenia v St. Pöltene!

Fotogaléria: St.Pölten 26.9.2010Šéfredaktor | 29.9.2010 21:40 | 0 komentárov | 3259x


Dátum: 3.7.2020 19:10:57
URL článku: http://www.vivarista.sk/m/clanky/1647