Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Unesie Zem naše kroky?

Až do 23.5.2018, Tihanyiovský kaštiel - Stredoslovenské múzeum, Radvanská 27, Banská Bystrica

Koľko ľudí sa zmestí na planétu Zem? Čo sa stane ak všetci ľudia na našej planéte budú mať rovnaké požiadavky na životnú úroveň, ako rýchlo vyčerpáme prírodné zdroje na planéte? Každý z nás za sebou zanecháva menšie alebo väčšie stopy na životnom prostredí – zdraví našej planéty. Záleží na tom, koľko si z nej odhryzneš iba pre seba!

Návštevníci banskobystrického Stredoslovenského múzea môžu ešte do 23. mája navštíviť v Tihányiovskom kaštieli výstavu združenia TIMUR – Tímovej iniciatívy pre miestny udržateľný rozvoj s názvom UNESIE ZEM NAŠE KROKY? doplnenú o EkoMerač, ktorý na výstavu zapožičala Slovenská agentúra životného prostredia – SAŽP.

Deň Zeme si aj tento rok pripomenieme 22. apríla
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, koľko ľudí sa zmestí na planétu Zem? Deň Zeme je ideálna príležitosť na to, aby sa ľudstvo zamyslelo nad svojím životným štýlom a jeho vplyvom na planétu. Podľa najnovších výpočtov renomovaných vedcov je ekologická stopa obyvateľov planéty 18,1 miliardy gha, pričom celková biokapacita je len 12,1 miliardy gha.

Neznamená to, že sa fyzicky na planétu Zem ľudia nezmestia, poukazuje to skôr na to, aký náročný je náš súčasný životný štýl pre našu planétu. To, či unesie Zem naše kroky aj o desať alebo sto rokov, závisí od každého jedného z nás.

Malé riešenia na veľké problémy
Vedeli ste, že ten kto sa do školy či práce denne vozí autom zaťažuje našu planétu približne 5 až 6 – krát viac, než človek využívajúci služby mestskej hromadnej dopravy? Najúspornejší spôsob dopravy je aj naďalej chôdza alebo jazda bicyklom, ktoré majú takmer nulovú ekologickú stopu. Pokiaľ vám to vzdialenosť od miesta bydliska do práce, či školy nedovoľuje, svoju ekologickú stopu môžete znížiť aj tak, že ponúknete odvoz aj ďalším osobám.
Aj toto je jedno z riešení, ktorým môžeme prispieť k záchrane našej planéty.

Ďalšie malé riešenia na veľké ekologické problémy nájdu návštevníci výstavy práve v Tihányiovskom kaštieli.

Nedeľné tvorivé dielne pre deti
29.4. 2018 - LIEČIME PLANÉTU ZEM tvorivá dielňa s Dankou
6.5. a 27.5. 2018 - RECYKLOVANÝ PAPIER tvorivá dielňa s Dankou
13.5. 2018 - NA VÝPRAVE ZA KORALOVÝMI ÚTESMI

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 16.4.2018 15:02 | 0 komentárov | 70x


www.aquabooks.cz zoochov.cz