Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Ornitologický tábor chce prispieť k ochrane vtáčích území

Ako uviedla Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko, Letný dobrovoľnícky ornitologický tábor v Sennom v Michalovskom okrese, ktorý sa koná v rámci projektov podporených Európskou komisiou a Ministerstvom životného prostredia SR, sa v tomto roku uskutoční od 26. do 30. júla. Cieľom ochranárskeho tábora v najvýznamnejších chránených vtáčích územiach pre vodné vtáctvo na Slovensku – Medzibodrožie a Senianske rybníky je prispieť k poznaniu ich avifauny, dobrovoľníckou prácou k ochrane území, ale aj k zachovaniu ich krás. Účastníci budú tiež pomáhať pri praktickom manažmente biotopov a údržbe turistickej infraštruktúry pre verejnosť. Skrášliť by mali okolie Avescentra, ktoré slúži ako stredisko pre stretnutia a aktivity vo Vtáčom raji, starať sa budú aj o farmu a gazdovstvo.

Tábor je určený pre ľudí od 15 rokov. Ubytovanie je bezplatné, treba si so sebou priniesť spací vak, pracovné oblečenie, karimatku, ale aj repelent. Bližšie informácie získajú záujemcovia na adrese chrasc@vtaky.sk alebo na telefónnom čísle 0915 139 426.

Ilustračné foto: Peter Hoffmann

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 12.7.2017 09:04 | 0 komentárov | 154x


www.aquabooks.cz zoochov.cz