Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Ara arakanga je novým druhom papagája v košickej zoo

Do kolekcie papagájov v ZOO Košice pribudol nový druh. Ide o jedného z najväčších papagájov sveta aru arakangu (Ara macao). Samček, ktorý bude mať dva roky, do košickej zoo prišiel zo ZOO Ostrava.
Veda pozná dva poddruhy ary arakangy. Nominátny poddruh obýva severnú a strednú časť Južnej Ameriky, druhý poddruh obýva Strednú Ameriku. Oba poddruhy sa líšia veľkosťou a sfarbením krídel. Je to jeden z najpestrejšie sfarbených pagagájov. Mláďatá zostávajú s rodičmi jeden - dva roky. Rodičia opäť zahniezdia až potom, keď sa mláďatá osamostatnia. Pohlavne dospievajú vo veku 3 – 4 rokov. Vytvárajú celoživotné páry, ktoré sa na noc združujú do kŕdľov. Živí sa orechami, ovocím a semenami. Vo voľnej prírode plní funkciu roznášača semien. Počty ár arakáng vo voľnej prírode klesajú. Papagáje vo všeobecnosti patria k najohrozenejším skupinám zvierat. Dôvodom je nielen strata prirodzeného prostredia, ale aj obľuba ich chovu v ľudskej opatere a s tým spojené pytliactvo.

Zdroj a foto: www.zookosice.sk

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 22.6.2017 10:24 | 0 komentárov | 855x


www.aquabooks.cz zoochov.cz