Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Rozhľadňu má každý. Podhľadňa ale vyrástla v Pardubiciach

Pre tých, čo sa boja výšok prišiel František Uma s unikátnym nápadom a vybudoval podhľadňu. Tá stojí na kopci vo Svinné, mestskej časti České Třebové. Na rozdieľ od rozhľadne, do podhľadne sa ide po schodoch dolu. Keď do nej človek vojde, ponúkne sa mu pohľad do kraja očami malého dieťaťa. Nápad mu vnukli jeho kamaráti. „Mám dva kamarády, kteří jsou o rok starší, ale jeden nemůže na kolena a druhý nesnáší výšky a hloubky. Aby tedy byla rozhledna, na kterou by vylezli, tak jsem postavil podhlednu,“ povedal.

V tomto prípade ide o ohraničený vstup do podzemia. Pohľadňa má šesť schodov dolu, je 110 cm hlboká. V jej čele je panoramatický snímok vyfotený z výšky asi 75 metrov, na ktorom sú pomocou šípok označené miesta, ktoré možno vidieť, ale niektoré sú kryté lesom. „Musí se dívat přes bod na fotografii a tím směrem daný objekt je, třeba Kralický Sněžník,“ dodáva Uma.

Foto: facebook

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 23.9.2015 15:46 | 0 komentárov | 1158x


www.aquabooks.cz zoochov.cz