Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

MŽP ČR sa rozhodlo dať licenciu novej krokodílej zoo v Prahe

Ministerstvo životného prostredia Českej republiky udelilo licenciu súkromnej krokodílej zoo, ktorá sa ako prvá v Prahe celkom zameria na chov týchto predátorov. Pre širokú verejnosť je sprístupnená v Holešoviciach. Tu zatiaľ ponúka tri desiatky živých kajmanov, krokodílov i aligátorov v desiatich druhoch. Medzi ne patrí napríklad i kriticky ohrozený aligátor čínsky alebo vzácny krokodíl kubánsky. V Českej republike tak sú v prevádzke už dve zoologické záhrady špecializované na chov krokodílov, a to Krokodýlí ZOO a ochranářská farma Protivín a pražská Galerie Krokodýl. Tá bola pôvodne založená ako Galerie Krokodýl, v poslednom polroku ale získala nové zvieratá a rozšírila svoj program pre návštevníkov. Okrem moderovaného kŕmenia krokodílov je pre návštevníkov pripravená aj nočná prehliadka s kŕmením a prednášky o loveckých technikách a stratégiách krokodílov.

Ministerstvo udelilo žiadateľovi licenciu na základe zákona, v rámci ktorého musí splniť hneď niekoľko podmienok., ako je napr. zaistenie živočíchom zdravie, obohatiť ich výbehy pre ne špecifickými doplnkami, udržovať vysokú úroveň chovu a veterinárnu starostlivosť i výživu.

Foto: www.krokodylipraha.cz
(šč), VIVARISTA.sk

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 12.6.2015 07:44 | 0 komentárov | 1084x


www.aquabooks.cz zoochov.cz