Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Pozoruhodné šváby – nepanikárte

až do 7.1.2024, Radvanská 27, Banská Bystrica - Tihányiovský kaštieľ

Výstava živých švábov zo súkromnej zbierky zaujme svojou jedinečnosťou v rámci Slovenska i Európy. Vďaka komplexnému pohľadu na bionómiu švábov a druhy vyskytujúce sa prevažne v tropických a subtropických oblastiach Zeme. Neobyčajný a pre svetové ekosystémy nenahraditeľný hmyz fascinuje nejedného teraristu.

Stovky živých exotických švábov z rôznych kútov sveta pochádzajú zo zbierky
chovateľa Mareka Bartoša. Návštevníci a milovníci prírody a teraristiky ich uvidia na novej prírodovednej výstave Pozoruhodné šváby – nepanikárte.

Cieľom výstavy je predstaviť šváby ako obdivuhodnú skupinu hmyzu a zaujať nevšednosťou a jedinečnosťou. Tiež preklenúť stereotypné a bežne zaužívané názory laickej verejnosti o šváboch ako škodnom hmyze. Podobné názory vychádzajú predovšetkým z nedostatku relevantných informácií o tejto skupine hmyzu. Na výstave budú šváby prezentované ako neobyčajný a pre svetové ekosystémy nenahraditeľný hmyz, ktorý okrem odborníkov fascinuje i mnohých zainteresovaných laikov – teraristov. Roky čakajú, kým sa im niektoré zaujímavé druhy dostanú do chovu.

Spolu so živými exotickými švábmi sa návštevník na výstave pomyselne prenesie do prirodzených biotopov týchto bezstavovcov, do tropických a subtropických oblastí Južnej Ameriky, Afriky, Indonézie či Austrálie. Na výstave preto nebudú chýbať syčiace šváby z Madagaskaru, okrídlené druhy impozantných veľkostí a farieb či subadultné jedince najťažšieho švába planéty pochádzajúceho z Austrálie.

| Vytlačiť článok |

šefredaktor | 18.9.2023 17:43 | 0 komentárov | 125x


www.aquabooks.cz zoochov.cz