Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Dvoch Čechov odsúdili v Juhoafrickej republike za údajné pašovanie kaktusov

Súd v JAR potrestal dvojicu českých občanov za pašovanie sukulentov. Obaja boli podľa news24.com, ktorý túto informáciu priniesol, odsúdení na dva roky do väzenia s päť ročným odkladom. Súd im tiež nariadil, že 65ročný Jaromír Chvastek a 56ročný Tomáš Malíř musia JAR okamžite opustiť a viac sa do nej nesmú vrátiť. Prípadom sa zaoberajú už aj české média.

Podľa dostupných informácií sa obaja muži nachádzali v obci Rietpoort v provincii Západné Kapsko. Tam ich na základe policajného tipu na podozrivé vozidlo s dvojicou cestujúcich aj zadržali. Následne bolo u nich nájdených 728 rastlín evidovaných ako chránené, 89 zaradených medzi zraniteľné, 105 označovaných ako vzácne a desať druhov ako kriticky vzácnych.

Chvastek a Malíř sa doznali, že opakovane navštívili Juhoafrickú republiku so zámerom zbierať tu flóru. Navyše, Chvastek prevádzkuje internetovú stránku, na ktorej predáva rôzne sukulenty, vrátane juhoafrických druhov.

Server Lidovky.cz požiadal Chvastka o vyjadrenie, ten ale reagoval slovami "Lituji, nebudu se k těmto nesmyslům vyjadřovat, budu psát knížku, kde to řádně okomentuji".

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 23.9.2019 19:17 | 0 komentárov | 1086x


www.aquabooks.cz zoochov.cz