Rubriky

Hlavná stránka Vyhľadávanie Diskusné fórum Antikvariát Výstavy a predajné stretnutia ("burzy")LiteratúraHerpetofauna SRVivaristika na známkachŽabčonoviny

Články a iné

TeraristikaAkvaristikaReportážeNápady pre VásZo svetaAktuality Fotogaléria

Inzercia

DarujemKúpimPredám

CITES

Na SlovenskuV ČecháchVšeobecneOficiálne stránky

Ostatné

Kontakt Linky Naše bannery Reklama

Nový druh škorpióna z Alžírska

Wilson Lourenco so svojimi spolupracovníkmi zverejnili vedecký popis nového druhu v rámci rodu Buthacus Birula, 1908 (Buthidae) z regiónu Ghardaïa v Alžírsku.
Ide o druh

Buthacus spinatus Lourenco, Bissati & Sadine, 2016

Na základe nedávneho opisu Buthacus samiae Lourenco et Sadine, 2015 z regiónu Ghardaïa, v centrálnom Alžírsku bol vedecky popísaný druhý nový druh patriaci do tohto rodu. To potvrdzuje existenciu dvoch sympatrických zástupcov rodu Buthacus v centrálnych alžírskych púšťach. Celkový počet potvrdených druhov rodu v Alžírsku sa tým zvýšil na sedem. Tento nový objav prináša ďalšie dôkazy o zložitosti tohto rodu a tiež svedčí v značnej miere o rozmanitosti škorpiónov obývajúcich tieto oblasti.Lourenco WR, Bissat S, Sadine SE. One more new species of Buthacus Birula, 1908 from the region of Ghardaïa, Algeria (Scorpiones: Buthidae). Aracnida - Rivista Arachnologica Italiana. 2016;2(8):2-11.

Preklad: (šč), VIVARISTA.sk

| Vytlačiť článok |

Šéfredaktor | 10.4.2019 11:58 | 0 komentárov | 346x


www.aquabooks.cz zoochov.cz